(İlan Tarihi 08.11.2021)

MADDE 1- GİRİŞ

İşbu kullanıcı sözleşmesi (‘’Sözleşme’’), www.lilapaper.com.tr sitesinde (‘’Site’’) yer alan diğer kurallar, Lila Paper tarafından sunulan hizmetlerin şart ve koşullarını düzenlemektedir. Sitede yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır.

İşbu sözleşme sizinle, İVOGSAN – Matbaacılar Sitesi 1515. Sk. No:60 Yenimahalle, Ankara adresinde yerleşik Grafik Sanatlar Ltd. Şti. (‘’Lila Paper’’) arasında yapılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu sözleşmenin hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz.

MADDE 2- KAPSAM

Lila Paper, sizlere Site aracılığıyla, talep ettiğiniz fotoğraf, resim ve içeriklerin fiziksel çıktısını ve Sitemizde yer alan dekorasyon ürünlerini satın alma imkanı sunan sanal bir platform sağlamaktadır.

MADDE 3- YAZILIM

Kullanıcı, yazılımı yüklemeden, kullanmadan veya kopyalamadan ya da üçüncü kişilerle paylaşmadan önce aşağıda belirtilen kullanım koşullarını okuduğunu kabul eder. Yazılımın aşağıda belirtilen koşulları kabul etmeyenlerce yüklenmesi ve/veya kullanılması yasaktır.

 • Lila Paper kullanıcıya işbu sözleşmede belirtilen şartlar çerçevesinde yazılımı yükleme ve kullanma yetkisi tanır.
 • Kullanıcı, ticari amaç gütmemek kaydıyla, yazılımı kopyalamakta ve başkaları ile paylaşmakta serbesttir.
 • Kullanıcı yazılımı satamaz, kiralayamaz veya herhangi bir şekilde gelir elde etmek için kullanamaz.
 • Kullanıcının yazılıma ait kaynak kodlara ulaşması, yazılımın kaynak metni ve veri tabanı hakkında her türlü bilgiyi elde etmesi veya elde etmeye çalışması veya tersine mühendislik yapması yasaktır.
 • Bu sözleşmedeki herhangi bir hükmün ihlal edilmesi veya ihmal edilmesinin ihtimal dahilinde olması durumunda Lila Paper tüm yasal yollara başvurma ve dava açma hakkına sahiptir.
 • Lila Paper yazılımın veya Sitenin kullanımından doğrudan veya dolaylı olarak doğan ve/veya doğabilecek herhangi bir zarardan ve/veya kazanç kaybından hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Kullanıcının yazılımı bilgisayara yüklemeden önce, yazılım lisans sözleşmesi detayları için yazılım paketi içinde yer alan Yazılım Lisans Sözleşmesine bakması gerekir.

MADDE 4- İNDİRİLEN YAZILIM İLE SİPARİŞ AŞAMASI

 • Kullanıcının, Lila Paper tarafından sunulan ürün tasarım hizmetini kullanabilmesi, öncelikle yazılımı kendi bilgisayarına indirmesine bağlıdır.
 • Kullanıcı programı kendi bilgisayarlarına indirdikten sonra şahsına ait fotoğraf ve yazıları kullanarak istediği kitap, takvim, kart gibi sunduğumuz ürünleri tasarlayabilir. Kullanıcı programı her açışında güncelleme yapmak zorundadır. Bu işlem program tarafından otomatik olarak yapılır. Güncelleme en güncel ürün ve fiyat listesine ulaşımı sağlar.
 • Kullanıcı tasarımını oluşturduktan sonra, program içinden gerekli sipariş ve ödeme bilgilerini girerek siparişini gerçekleştirir.
 • Kullanıcı tarafından sisteme girilen sipariş ve ödeme bilgileri üründe kullanılacak resimlerle beraber dosyalanıp lilapaper.com sitesine iletilir. Bu süre kullanıcının internet bağlantı hızına bağlı olarak değişebilir.
 • Sipariş bilgilerinin ve üründe kullanılacak verilerin tamamının kullanıcı tarafından baskı merkezine iletilmesinden sonra, lilapaper.com sitesi ulaştırılan dosyanın sorunsuz ulaştığını kontrol eder.
 • Bedel tahsilatı yapıldıktan sonra Lila Paper tarafından “Siparişiniz sorunsuz bir şekilde bize ulaşmış ve kredi kartından ücret tahsil edilmiştir” şeklindeki e-mail kullanıcıya iletilir.
 • E-mailin iletilmesinden sonra sipariş üretim aşamasına geçer. Lila Paper tarafından “siparişiniz sorunsuz bir şekilde bize ulaşmış ve kredi kartından ücret tahsil edilmiştir.” şeklindeki e-mail kullanıcıya gönderilmeden sipariş alınmış sayılmaz.
 • Tamamlanan siparişe ilişkin tüm bilgiler 90 gün süre ile Lila Paper tarafından arşivlenir ve süre sonunda silinir. Kullanıcı tarafından sisteme girilen veriler kullanıcının açık izni alınmaksızın herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

MADDE 5- ONLİNE SİPARİŞ AŞAMASI

 • Kullanıcının, Lila Paper tarafından sunulan kişisel baskı hizmetini kullanabilmesi, öncelikle kendi hesap bilgileri ile bağlanmasına bağlıdır.
 • Kullanıcı giriş yaptığı cihazdan seçerek veya Facebook ve Instagram hesap bilgileri bağlandıktan sonra seçtiği ürüne, kendine ait fotoğrafları yerleştirebilir.
 • Kullanıcı fotoğraf yerleştirmeyi müteakiben, site üzerinden gerekli sipariş ve ödeme bilgilerini girerek siparişini gerçekleştirir.
 • Kullanıcı tarafından sisteme girilen sipariş ve ödeme bilgileri üründe kullanılacak resimlerle beraber dosyalanıp Siteye iletilir. Bu süre kullanıcının internet bağlantı hızına bağlı olarak değişebilir.
 • Sipariş bilgilerinin ve üründe kullanılacak verilerin tamamının kullanıcı tarafından baskı merkezine iletilmesinden sonra, Siteye ulaştırılan dosyanın sorunsuz ulaştığını kontrol eder.
 • Bedel tahsilatı yapıldıktan sonra Lila Paper tarafından “Siparişiniz sorunsuz bir şekilde bize ulaşmış ve kredi kartından ücret tahsil edilmiştir” şeklindeki e-mail kullanıcıya iletilir.
 • E-mailin iletilmesinden sonra sipariş üretim aşamasına geçer. Lila Paper tarafından “siparişiniz sorunsuz bir şekilde bize ulaşmış ve kredi kartından ücret tahsil edilmiştir.” şeklindeki e-mail kullanıcıya gönderilmeden sipariş alınmış sayılmaz.
 • Tamamlanan siparişe ilişkin tüm bilgiler 90 gün süre ile Lila Paper tarafından arşivlenir ve süre sonunda silinir. Kullanıcı tarafından sisteme girilen veriler kullanıcının açık izni alınmaksızın herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

MADDE 6- SORUMLULUK

Sipariş edilen ürünün baskı kalitesi tamamen kullanıcı tarafından sisteme girilen görüntülerin çözünürlüğü ile ilgilidir. Düşük çözünürlüklü fotoğraf yüklenmesi dahilinde oluşacak kalite farkından firmamız sorumlu değildir.

Kullanıcı, metin görüntüleri ve düzenleme de dahil olmak üzere ürün içeriğinin doğruluğunun kanıtlanmasından tek başına sorumludur. Kullanıcı ürün siparişi verdiği anda sipariş içeriğini onayladığını, siparişin verildiği şekilde basıma hazır olduğunu kabul eder.

Havale ödemesi seçeneğiyle verilen siparişlerde, siparişin ücreti 3 gün içerisinde yapılmazsa sipariş otomatik olarak iptal edilecek ve 3 gün boyunca o müşteri için ayırtılmış ürün stoklara yeniden eklenerek satışa çıkarılacaktır. Bu durumdan ötürü siparişin iptal edilmesi ve stoğun bitmesi ile müşterinin o ürünü tekrar sipariş edememesi gibi durumlardan firmamız sorumlu değildir.

MADDE 7- SİPARİŞ İPTALİ

Siparişiniz bize ulaşıp dosyanın uygunluğu kontrol edildikten sonra kullanıcıya siparişinin ulaştığına dair bir bildirim e-postası gönderilir. Bu işlemden sonra ürün üretim için baskı merkezine aktarılır. Siparişi iptal etmek isteyen kullanıcı en kısa zamanda 0312 394 14 30 numaralı telefonu arayarak talebini sipariş koduyla birlikte iletir. Siparişiniz üretime geçmemiş ise iptal gerçekleştirilebilir. Bu konuda karar Lila Paper’a aittir.

MADDE 8- TESLİMAT

Sipariş edilen hazır ürünler 7-10 iş günü içinde kullanıcıya ulaştırılması amaçlanır. Kişiselleştirilmiş ürünlerde üretim sürecine bağlı olarak teslimat süresi değişkenlik gösterebilir. Bu bilgi ürün sayfasında belirtilmektedir. Teslimatta herhangi bir gecikme kullanıcıya siparişi iptal etme ve bu nedenle herhangi bir talepte bulunma ve/veya tazminat talep etme hakkı vermez.

Sipariş edilen ürünlerin teslimat sırasında herhangi bir hasara uğramaması için ürünler paketlenmiş halde taşıyıcıya teslim edilir. Paketlenmiş olarak taşıyıcıya teslim edilen ürünlere taşıyıcılar veya onların acenteleri tarafından verilebilecek zararlardan Lila Paper hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Teslimatlar yalnızca sitemiz tarafından belirlenen kargo şirketleri veya dağıtım ağımız vasıtası ile kimlik kontrolü yapılarak teslim edilecektir. Müşterilerimiz farklı bir kargo şirketi ile teslimat talep edemez. Siparişlerinizde kargo ücreti, sitemizde alışverişin son aşamasında müşterilerimizden toplam sipariş bedelinin üzerine eklenerek karşılanır. Siparişlerin kargo ücreti müşterilerimize otomatik olarak sitemizde belirtilir. Kargo ücretleri, alışveriş sırasında web sitemizde online olarak hesaplanıp faturaya eklenir. Sepet sayfasında müşterilerimizin ne kadar kargo bedeli ödeyeceği her zaman bellidir ve bu açıkça belirtilir. Böylece son aşamadaki ödeme miktarına ürün fiyatıyla kargo fiyatı birlikte yansır. Siparişler gönderici ödemeli çıktığı için müşterilerimiz sipariş ettiği ürünleri teslim alırken herhangi bir ek ücret ödemez.

Sipariş edilen ürün, müşterilerimizden farklı bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi ya da kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden firmamız sorumlu değildir. Müşterilerimiz sipariş paketini teslim alırken mutlaka kontrol etmeli hasarlı ve hatalı paketleri teslim almamalıdır. Paket teslim alındığı anda sipariş kargo görevlisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır. Bu nedenle siparişlerinizi teslim alırken kargo görevlisinin önünde paketinizi açmanızı ve onun önünde –eğer varsa- sorunlu ürünleri tespit etmenizi önemle sizden talep ediyoruz. İade işlemini başlatmak için, kargo görevlisinin şahitliğinde durumu tutanağa geçerek bizi bilgilendirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin sizden önce açılmış olup olmadığı ya da gelen paketin deforme olup olmadığı, tutanakta mutlaka belirtilerek hem siz hem de kargo görevlisi tarafından imzalanmalıdır.

Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise bu durum, tutanağın müşterimizde kalan kopyası ile birlikte en kısa zamanda Lila Paper’ a bildirilmelidir.

MADDE 9- İADE

Kullanıcı ürüne ilişkin tüm şikayetlerini, ürünün kendisine tesliminden itibaren 14 gün içinde Lila Paper internet sitesinde yer alan mail adresine yazılı bir şekilde iletmeli. Müşterilerimizin iade ettikleri ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra öncelikli olarak iade bölümümüz tarafından incelenir, eğer iadeye ilişkin tüm şartlar sağlanmış ve kullanıcı şikâyeti haklı görünürse, Lila Paper kullanıcıya, verilen siparişin tekrar basımından ibaret olan yeni bir ürün sunar veya ürün basımı için yapılmış tüm maliyetleri keserek kalan bedeli iade eder. Seçim hakkı Lila Paper’a aittir. Basım hataları dışındaki herhangi bir kullanım hatasından veya uygunsuz şatlarda saklamadan kaynaklanan aşınma ve yıpranmadan Lila Paper sorumlu değildir. Bu işlemin süresi en geç on gündür. Bankadan veya üçüncü şahıslardan kaynaklanan durumlardan ötürü ilgili sürenin gecikmesi durumunda Lila Paper bu gecikmeden sorumlu tutulamaz. (Alıcının özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda; alıcı, iade hakkını kullanamaz.)

Kargo gönderileriniz mutlaka MNG Kargo ile olmalıdır. İade veya tadilat/değişim için gönderilecek paketler, MNG Kargo dışında farklı firma ile gönderilirse kargo bedeli müşteri tarafından karşılanmalıdır. Kargo bedeli müşteri tarafından karşılanmadan MNG Kargo dışında farklı firma tarafından gönderilen paketler teslim alınmamaktadır.

Kargo geri gönderim bilgileri: Grafik Sanatlar Ltd. Şti. Matbaacılar Sitesi 1515. Sk. No:6 İvedik OSB/ Yenimahalle / Ankara Tel: 0312 394 14 30

MNG Kargo Anlaşma No: 660191995

MADDE 10- FİKRİ MÜLKİYET

Sitenin tasarımı, imge, html kodu dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla sitede Lila Paper tarafından oluşturulan tüm içerik ile Lila Paper markası ve logosu Lila Paper’a aittir. Kullanıcılar, Lila Paper’ın fikri mülkiyet haklarına tabi eserlerini kullanamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz.

MADDE 11- TELİF HAKKI

Lila Paper, sipariş edilen ürünler ile ilgili fikri hak ihlallerinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, hizmetten yararlanma sırasında fikri haklara ilişkin yasal düzenlemelerin ihlali durumunda bu eylemlerin yasal sonuçlarından sadece ve tamamen kendisinin sorumlu olacağını kabul eder.

Lila Paper kullanıcı tarafından sipariş edilen dosyaların içeriğine ve/veya doğruluğuna ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Kullanıcı, ürün siparişinde ve dağıtımında Türk Hukukuna ve/veya ürünün dağıtılacağı diğer tüm ülkelerin fikri hukuk kurallarına uyacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

MADDE 12- GENEL

 • Kullanıcı, yazılımı kullanmak ve/veya hizmetten yararlanmakla bu sözleşmede belirtilen şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.
 • Yazılımın ve/veya hizmetlerin kullanımından doğan her türlü uyuşmazlıkta Ankara mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.
 • Taraflardan herhangi biri, işbu sözleşme kapsamında üstlendiği herhangi bir yükümlülüğün, mücbir sebepler nedeniyle yerine getirilmemesi veya gecikmesinden dolayı diğer tarafa karşı sorumlu olmayacaktır. “Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, malzeme veya sarf malzemesi darlığı, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.
 • Tarafınızla yapılacak bütün bildirimler, elektronik ortamda ilanlar ile ya da yazılı olarak sistemde belirttiğiniz e-posta adresinize veya fiziksel adresinize yapılacaktır. Herhangi bir e-posta veya adres değişikliğini yazılı olarak bildirmediğiniz veya sitede güncellemediğiniz takdirde, mevcut e-posta adresinize veya fiziksel adresinize yapılacak tebligat geçerli kabul edilecektir.
 • Kullanıcılar, işbu sözleşmeyi kabul etmekle, Lila Paper’ ın, kullanıcılara ilişkin bilgileri, kişisel veriler de dahil olmak üzere ve fakat bununla sınırlı kalmaksızın, Gizlilik Politikası’ ndaki düzenlemelere uygun olarak kullanabileceğini ve kullanıcıların onay vermesi halinde 3.kişilere aktarabileceğini kabul ederler.
 • Lila Paper işbu sözleşmeyi, e-mail veya www.lilapaper.com.tr sayfasındaki “KULLANICI SÖZLEŞMESİ” bölümü aracılığıyla ya da güncellenmiş maddeleri www.lilapaper.com.tr adresinde yayınlamak suretiyle her zaman değiştirebilir.
 • Kullanıcı, Lila Paper’ ın, kendisi tarafından sağlanan fotoğraf, resim veya içerikleri kontrol etmekle, bu fotoğraf, resim ve içerik ile ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü ve sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt ederler.
 • Reşit olmayan kişiler www.lilapaper.com.tr sitesini sadece kredi kartı sahibi olan kullanıcı bir erginin izni ile kullanabilirler.
 • Lila Paper işbu sözleşmenin şartlarına aykırı davranma girişiminde bulunan veya bulunabilecek kişilerin lilapaper.com.tr sitesine ve yazılıma erişimini engelleme hakkını saklı tutar.
 • Ürünlerinin ve servislerinin içinde yer alan bilgi veya materyalin kullanımına ilişkin tüm risk kullanıcıya aittir. Lila paper bu konuda sorumluluk kabul etmez ve yükümlülük altına girmez.